Loading

Zwiedzanie

zwiedzaniePodróże kształcą. To banał, ale banał prawdziwy. Są turyści, którzy wyjeżdżają, żeby dwa tygodnie opalać się na słonecznych plażach i zażywać kąpieli. Nie interesuje ich historia, zabytki, ale poznają inną kulturę, zwyczaje, regionalną kuchnię. Dokonują porównań i ocen. I tak mimo woli zdobywają nową wiedzę. Są też turyści, którzy miejsce wypoczynku wybierają świadomie i bardzo starannie. Chcą połączyć wczasy z poznawaniem innych krajów, zwiedzać zabytki. Przed wyjazdem wertują przewodniki i sprawdzają, co w okolicy jest ciekawego do zwiedzania, co koniecznie trzeba zobaczyć, a co można pominąć.

Cywilizacja ludzka liczy kilka tysięcy lat, w ciągu których powstało wiele wspaniałych budowli rozsianych po całym świecie. Wśród nich jest kilka, które chciałby zobaczyć każdy. Należą do nich Mur Chiński, egipskie piramidy, Koloseum w Rzymie, Akropol w Atenach, Tadż Mahal w Indiach, Luwr, Wersal we Francji. Każdy z nich ma inną historię świadczącą o wielkości człowieka i jego umysłu.

Turystyka zorganizowana czy samodzielne zwiedzanie?

Istnieje wiele możliwości na zwiedzanie najpiękniejszych zabytków rozsianych po całym świecie. Jedną z nich jest turystyka zorganizowana, czyli korzystanie z usług biur podróży. Poza sezonem ceny są znacznie niższe. Inną możliwością jest samodzielna organizacja wyjazdu. W dobie Internetu zarezerwowanie biletów na przeloty i przejazdy oraz noclegów nie stanowi problemu. Można również poszukać sponsora, który w zamian za reklamę firmy (na przykład na blogu relacjonującym wyprawę) pokryje koszty lub ich część. Najtańszą formą na zwiedzanie świata jest wyruszenie autostopem i nastawienie się na wykonywanie prostych prac w zamian za wyżywienie lub nocleg.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Top